Friss Hírek

MEGHÍVÓ - KÖZMEGHALLGATÁS

2016-11-14

 

 

 

 

 

 

 

Statisztika

Látogatók
32
Cikkek
31
Webcímek
9

EU

 

 

 

Széchenyi István Általános Iskola

6076 Ágasegyháza Kossuth tér 4.

Tel.fax: 76-388-044

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 

Pedagógiai program 2013

SZMSZ 2013

 

Széchenyi István Általános Iskola azOrgoványi Általános Iskolával közös társulás keretében működik.

 

Intézmény neve: Ágasegyháza-Orgovány Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Címe (székhely): 6076 Orgovány, Táncsics u. 3.

Típusa: Többcélú közös igazgatású köznevelési intézmény

OM azonosító: 201105, KIK 025020

Az irányító, felügyeleti szerv, fenntartó megnevezése, székhelye: 

Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KIK)

1055 Budapest, Szalay utca 10-14.

Működtető szervének megnevezése: 

                 - Orgovány Község Önkormányzata (Orgoványon)

                 - Ágasegyháza Község Önkormányzata (Ágasegyházán)

Jogállása: Jogi személyiségű szervezeti egység. 

 

A települések hasonló jellege miatt pedagógiai programunk alapelvei, céljai megegyeznek, de az egyéni arculatot megtartva külön helyi tanterv alapján dolgozunk.

Köznevelési alapfeladatok

- általános iskolai nevelés-oktatás

·         alsó tagozat

·         felső tagozat

- többi tanulóval együtt nevelhető, oktatható sajátos nevelési igényű tanulók iskolai nevelése-oktatása

 

 

 

A   N E V E L Ő T E S T Ü L E T   T A G J A I R Ó L

 

Osztályfőnökök

osztálylétszám

1. osztály: Jávorkáné Gellért Andrea

16 fő

2. osztály: Bagóné Ballun Gyöngyi

21 fő

3. osztály: Vízhányóné Kócsó Gyöngyi

18 fő

4. osztály: Ürögdiné Martinkó Katalin

24 fő

5. osztály: Janovák László (matematika-kémia)

17 fő

6. osztály: Ártim Jánosné  (biológia-testnevelés)

21 fő

7. osztály: Rakonczainé Várkonyi Mária (magyar-történelem)

23 fő

8. osztály: Nyilas Annamária (tanító, ének műveltség.)

23 fő

 

      

     

Diákönkormányzat vezetője:

                   - Nyilas Annamária 

GYIV  felelős:

                   - Lehoczkiné Horváth Zsuzsanna (biológia-technika, gyógypedagógus)

Munkaközösségek vezetői:

                    - Bagóné Ballun Gyöngyi, Rakonczainé Várkonyi Mária                           

Napközis csoport vezetője:

                   - 1-2.o. Andrásiné Major Magdolna (tanító, német műveltségterület)                     

                    - 3-4.o. Varga Klára (tanító, vizuális nevelés műveltség terület)

Tanulószoba vezetője:

                   - Bere Szilvia (rajz-történelem)

Iskolavezetés tagjai:

                   - Ártim János ig. (matematika-testnevelés, tanügyigazgatási szakértő)

                   - Lehoczkiné Horváth Zsuzsanna ig.h.

A minőségbiztosítási csoport:

                   - Ártim Jánosné, Rakonczainé Várkonyi Mária, Vácziné Dávid   

                      Zsuzsanna

Az iskolai könyvtár vezetője:

                   - Vácziné Dávid Zsuzsanna (tanító, német,magyar műveltség terület)

Korrepetálás és tehetséggondozás:

         1.o.: heti 2 óra,  2.o.:  heti 2 óra  3.o.: heti 2 óra    4.o.:  heti 1 óra.        

Gyógypedagógiai, fejlesztő foglalkozások:

a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanulókat fejlesztünk heti 2-3 órában, kiscsoportokban. Az osztály korrepetálások mellett ez heti 19 órát jelent még két pedagógusnak.

 

-          Baranyi Zsuzsa  (tanító, angol műveltségterület)

-          Horváth Zsolt   (táncoktató, megbízási szerződéssel)

 

Szakkörök

Matematika előkészítő

heti 1 óra Janovák László

Matematika korrepetálás,  matematika szakkör

heti 1 óra Janovák László

Sportkör (felső)

heti 1 óra Ártim Jánosné

Sportkör (alsó)

heti 1 óra Nyilas Annamária

Foci 1-3., 4-6., lányok (1-1-1 óra)

heti 3 óra Ártim János

Magyar tehetséggondozás, korrepetálás

heti 1 óra Váczinéné D. Zs.

Magyar középiskolai előkészítő

heti 1 óra Rakonczainé V. M.

Magyar tehetséggondozás, korrepetálás

heti 1 óra Rakonczainé V. M

Angol középiskolai előkészítő

heti 1 óra Baranyi Zsuzsanna

Rajz szakkör

heti 1,5 óra Bere Szilvia

Énekkar

heti 2 óra Nyilas Annamária

Kézműves szakkör

heti 2 óra Varga Klára

BARANTA (hagyományos magyar harcművészet)

heti 4 óra külsős