Tegyen Otthona Tűzbiztonságáért!

Fókuszban a Kecskeméti Katasztrófavédelmi Kirendeltség

Elektromosság

Szakmai tapasztalat alapján a lakóépületekben keletkező tűzesetek egyik fő felelőse az elektromos energia helytelen használata.

Mit tehetünk ellene?

Az ingatlan elektromos hálózatát szükség esetén vizsgáltassa felül, azt csak szakember végezze.

Ne terhelje túl a rendszert (pl.: hosszabbítóba, ne csatlakoztasson másik hosszabbítót).

Műszaki cikkeket csak megbízható forrásból vásároljon.

Hibás, sérült berendezést ne használjon.

Ne hagyjon felügyelet nélkül, hőt termelő elektromos berendezést.

Abban az esetben ha tűz üt ki, ne feledkezzen meg az áramtalanításról.

2019.01.22.

Az Európai Unió támogatásával, az unió Kohéziós Alapjának felhasználásával kezdődik Ágasegyházán a Széchenyi István Általános Művelődési Központ épületenergetikai korszerűsítése. A munkálatok elvégzése, vagyis a fűtési rendszer korszerűsítése, a nyílászárók cseréje és az épület külső hőszigetelése után jelentősen csökken az intézmények energiafogyasztása, mérséklődnek a fenntartási költségek.

A beruházás teljes költségének 76 százalékát, 41 950 537 forintot a KEOP 5.3.0/A/09 jelű pályázatra beadott munkájával nyerte el Ágasegyháza Község Önkormányzata. A pályázat közreműködő szervezete az Energia Központ Nonprofit Zrt. (www.energiakozpont.hu).

A projekt az Európai Unió támogatásával, az unió Kohéziós Alapjának társfinanszírozásával valósul meg.

Épületenergetikai korszerűsítés, uniós támogatással

A beruházás teljes költségének 76 százalékát, 41 950 537 forintot a KEOP 5.3.0/A/09 jelű pályázatra beadott munkájával nyerte el Ágasegyháza Község Önkormányzata. A pályázat közreműködő szervezete az Energia Központ Nonprofit Kft. (www.energiakozpont.hu).

A projekt kedvezményezettje:

Ágasegyháza Község Önkormányzata

6076 Ágasegyháza, Szent István tér 1.

Közreműködő szervezet:

Energia Központ Nonprofit Kft.

1134 Budapest, Váci út 45. A. épület 6. emelet

www.energiakozpont.hu